Upravit stránku

Goldeni skolili Brno

Tenhle zápas pardubickému týmu vyšel náramně! Na začátku prosince v 1. lize (skupina Východ) přijelo do haly Dukla k souboji týmů "U23" Brno a odvezlo si porážku o 28 bodů! Přestřelku v první čtvrtině ještě o bod vyhráli hosté (25:26), ovšem následující tři části hry už zcela jednoznačně ovládli pardubičtí mladíci.

Tři rozehrávači s double-doublem

Vedeni triem "Goldenů" Tomášem Tkadlecem, Matějem Burdou a Michalem Svojanovským nasypali do brněnského koše ve zbývajících třech čtvrtfinách celkem rovných 70 bodů (!), přičemž sami inkasovali jen 12, 14, a 16, čímž si zajistili naprosto přesvědčivé a zasloužené vítězství 94:66! Hodně vidět byli zejména členové tréninkové skupiny Golden Talents. Tomáš Tkadlec odehrál 32 minut, proměnil 7 z 19 střel z pole a 9 z 13 trestných hodů a k 26 bodům přidal i 12 doskoků (koeficient užitečnosti 28). Matěj Burda strávil na palubovce necelých 31 minut, skóroval 17 bodů (střelba z pole 6/11, trestné hody 3/3) a svým spoluhráčům rozdal 12 asistencí (užitečnost 26)! Rovněž třetí rozehrávač Michal Svojanovský zapsal ceněný double-double, když během 36 minut nastřádal 11 bodů + 10 doskoků (+6 získaných míčů!, střelba z pole 5/10, trestné hody 1/3, koeficienž užitečnosti 22).

Další utkání v 1. lize odehrají pardubičtí basketbalisté v neděli 12. prosince na palubovce BC Vysočina.