Upravit stránku

Svojdův desátý zápas

Do svého jubilejního desátého utkání v letošním ročníku Kooperativa NBL zasáhl v neděli Michal Svojanovský. Devatenáctiletý rozehrávač, člen tréninkové skupiny Golden Talents, strávil na brněnské palubovce 8 minut a k velmi cennému vítězství Beksy přispěl třemi body a dvěma asistencemi.

Pošesté dostal Svojda od trenérů výraznější minutáž.

Více času odehrál v předcházející části sezony ve Svitavách (22 minut, 4 body + 4 asistence + 3 doskoky), proti Nymburku (13 minut, 2 body + 2 asistence + 1 doskok), proti Opavě (11,5 minuty, 4 doskoky + 2 asistence), znovu proti Svitavám (11 minuty, 5 bodů + 1 asistence + 1 doskok) a v Ústí nad Labem (8 a čtvrt minuty, 5 bodů + 2 doskoky). V letošním ročníku NBL činí jeho aktuální průměry 2,1 bodu + 1,2 asistence + 1,2 doskoku na zápas (za průměrně odehraných 8,3 minuty).

V brněnské hale sice pardubičtí basketbalisté prohrávali na konci prvního poločasu až o 10 bodů, ovšem šňůrou 3:16 z přelomu druhé a třetí čtvrtiny se dostali do vedení, které ve zbývajícím průběhu utkání navýšili až nad dvacetibodovou hranici (maximální rozdíl činil 23 bodů). "Do začátku zápasu jsme nevstoupili s takovou energií, s jakou jsme chtěli hrát. Soupeř nás přehrával hlavně z rychlých protiútoků," poukázal Michal Svojanovský na hrozivých 56 inkasovaných bodů (!) v první půli, z nichž plných 22 bylo z přechodové fáze!

V druhém poločase už to z pardubické strany byla jiná, mnohem veselejší písnička. Beksa zvýšila agresivitu v obraně, včetně včasného návratu na vlastní polovinu hřiště, k tomu si udržela úžasnou ofenzivní produktivitu, a výsledkem byl naprosto jednoznačný výsledek druhé půle 40:66!! "Rozhodla třetí čtvrtina," označil Svojda rozhodnou pasáž zápasu. "Dali jsme v ní hodně otevřených střel a bodů z rychlých protiútoků. Ve zbývajícím průběhu zápasu už jsme si to dokázali pohlídat," doplnil pardubický rozehrávač.

V závěru nadstavbové části Kooperativa NBL čekají pardubický tým ještě dvě utkání.

Nejprve se představí na palubovce třetí Opavy (ve středu 14. 4., začátek v 18 hodin), skupinu A1 poté uzavře domácím duelem s prvním Nymburkem (v sobotu 17. 4. v 17 hodin). Oba zápasy můžete sledovat na platformě TVCOM.cz.